برگزاری همایش آوای صلح و توران میرهادی

صلح را از کودکى باید آموخت.
#آواى_صلح طرحى از  گروه سفیران صلح و دوستى مى باشد که با همکارى #موسسه_ى_فرهنگى_اکو برگزار مى گردد. این سلسله نشستهابا هدف معرفى و شناساندن شخصیتها و یا رویدادهاى فرهنگى، هنرى، ورزشى و ادبى در سطح بین الملل، که منجر به برقرارى تحکم ارتباطات بین المللى مى گردد، هر ماه برگزارمى شود. آواى صلح آبانماه، به توران میر هادى اختصاص داشت .


توران میرهادى (متولد ٢۵ خرداد ١٣٠۶ فوت ١٨ آبان ١٣٩۵) بنیانگذار شوراى کتاب کودک و آموزش نوین در آموزش و پرورش بود. از وى بیش ازپنج هزار مقاله و چند هزار تصویر شامل عکس، نقاشی، نقشه، جدول و نمودار منتشر شده است. از سال ١٣۵٨ تا زمان فوت تمام دانش و وقت خود را براى نگارش فرهنگنامه ى کودک و نوجوان صرف نمود و ١٧ جلد از ٢٣ جلد فرهنگنامه در زمان حیاتش نوشته شد. فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۷۷ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شناخته شد، و در سال ۱۳۷۹ جایزه ترویج علم ایران را دریافت نمود. همچنین جایزه بهترین مقاله‌های دینی در دایره المعارفها را در سال ۱۳۸۳ دریافت کرده‌است.


مراسم  آواى صلح و  توران میر هادى با حضور جمعى از اندیشمندان، فرهیختگان،هنرمندان و دوستداران این بانوى فرهنگ و ادب، برگزار شد.
سخنران این مراسم، خانم  نوش آفرین انصارى،  پرفسور عباس جمالپور و آقاى  هوشنگ مرادى کرمانى بودند.

توسعه: وبتات

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت سفیران صلح و دوستی محفوظ می باشد